Pripojenie k virtuálnemu 3D svetu

NÁVOD NA PRIPOJENIE

 

1. Vytvorenie účtu

Účet avatara (meno, priezvisko, heslo) si môžete vytvoriť na jednej z nasledujúcich webových stránok: http://virtualworld.sch.gr:9035/wifi/user/account/

Pole Email je voliteľné. Aby ste sa mohli pripojiť, musíte si zapamätať svoje krstné meno, priezvisko a heslo, takže si ich zapíšte.

 

 

 

2. Inštalácia a konfigurácia

Na pripojenie k svetu 3D s týmto avatarom potrebujete softvér na zobrazovanie 3D, ako napríklad Firestorm alebo Kokua. Odporúčame použiť Firestorm. Verziu pre OpenSim si môžete stiahnuť tu: https://www.firestormviewer.org/os-operating-system/

Posuňte sa nadol do časti „Vyberte si operačný systém“, z dostupných ikon vyberte svoj operačný systém a stiahnite si vhodnú verziu.

 

 

Po stiahnutí, inštalácii a otvorení Firestormu je potrebné pridať MATHESIS 3D World do zoznamu dostupných cieľov (urobíte to iba pred prvým pripojením):

  1. Zobrazovač -> Predvoľby -> OpenSim
  2. Pridať novú mriežku: V závislosti od lokality, na ktorej ste si vytvorili účet, použite jednu z nasledujúcich hodnôt:

Mriežka by sa teraz mala pridať do Tabuľky správy mriežok.

 

 

 

3. Pripojenie k svetu 3D

Použite svoje používateľské meno "Meno Priezvisko" a heslo a z rozbaľovacej ponuky vyberte mriežku "MATHESIS". Pre vstup kliknite na 'Prihlásiť sa'.

 

 

 

Viac informácií o pripojení k virtuálnemu 3D svetu si môžete stiahnuť nižšie:

TRAINERS HANDBOOK EN CZ IT EL RO SK

 


Project title: Attracting students’ interest in mathematics and improving their skills, comprehension and performance with the use of a virtual reality educational platform
Project code: 2020-1-RO01-KA201-080410
This project has been founded with support from the European Commission. The European commission support for the production of this publication does not constitute an endorsement of the contents which reflects the views only of the authors, and the national agency and commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein..